WERSETY BIBLIJNE które wyrwane z kontekstu są często błędnie interpretowane

 • 34,90 zł 22,68 zł
 • szt.
 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Vocatio
  • Waga: 0.5 kg
  • Dostępność: Jest
   Czas realizacji: 1 - 2 dni robocze

  Dla chrześcijan Biblia jest narzędziem, za pomocą którego przemawia Bóg, kierując do nas Słowo żywe i prawdziwe – stanowiące podstawę wiary. Jednakże nieuprawnione wyrywanie wersetów z Biblii może spowodować nie tylko fałszywe wnioskowanie, ale i dramatyczne tego konsekwencje. Taka manipulacja biblijnym tekstem wyrwanym z kontekstu prowadzi zwykle do wykręcenia przesłania Pisma św. i wyrządza jego czytelnikom niepowetowane szkody. Kieruje ich na bezdroża wiary. W codziennym życiu wielu chrześcijańskich mówców, a za nimi także zwykłych ludzi, praktykuje wyrwanie wersetów z kontekstu, co jest niedozwolonym sposobem korzystania z Bożego Słowa. Takie praktyki kończą się zniekształcaniem biblijnego przesłania, chaosem teologicznym i utrudniają słuchaczom zrozumienie woli Bożej.

  Głównym celem tej książki jest przedstawienie, jak niektóre wersety biblijne, często bardzo znane, są błędnie interpretowane lub aplikowane do życia w niewłaściwy sposób. Zdarza się, że schematy interpretacyjne, utarte przez dziesięciolecia czy nawet przez wieki, nieuwzględniające kontekstu, doprowadziły do tego, iż pewne biblijne frazy zaczęły nabierać w powszechnym rozumieniu znaczenia oderwanego od tego, w jakim znajdują się w Bożym Słowie. Mimo zmieniających się czasów i różnych form praktycznego stosowania Bożego Słowa w codziennym życiu, oryginalny zamysł Autora i pierwotne znaczenie tekstu pozostają niezmienne. Z tego względu absolutnie konieczne jest, byśmy prawidłowo rozumieli, jakie przesłanie niosły poszczególne wersety w swym oryginalnym kontekście w chwili ich pisania. Dopiero wówczas będziemy w stanie właściwie je interpretować zgodnie z przesłaniem Bożej prawdy. O tym właśnie jest ta książka – o uczeniu się właściwego interpretowania tekstów biblijnych i rzetelnego odnoszenia ich do życia. Tylko w taki sposób oddamy Bogu chwałę, gdy będziemy głosić Jego Słowo i wolę bez ich zniekształcania.

  O autorze:

  Eric J. Bargerhuff - Wykładowca na Wydziale Biblistyki i Teologii. Przez ponad dwadzieścia lat sprawował funkcję pastora w kościołach w Ohio, Illinois oraz na Florydzie. Otrzymał doktorat z teologii biblijnej i systematycznej na Trinity Evangelical Divinity School. Wielką pasją Erica jest wspieranie innych w rozwoju duchowym oraz reformowanie kościoła, do czego przyczynia się za sprawą swoich książek mieszczących się w dziedzinie teologii systematycznej i praktycznej. Jest członkiem Center for Pastor Theologians (CPT) oraz Evangelical Theological Society (ETS). Eric wraz ze swoją rodziną mieszka w Trinity na Florydzie.

  Autorzy: Eric J. Bargerhuff
  Wydanie: pierwsze
  Data i miejsce wydania: Warszawa 2021
  Tytuł oryginału: The Most Misused Verses in the Bible
  Format: 150 x 222 mm
  Oprawa: miękka
  Liczba stron: 216
  ISBN: 978-83-7829-318-7