DVD MESJASZ BUS

 • 30,00 zł 24,90 zł
 • szt.
 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Adam PRODUCTION
  • Waga: 0.25 kg
  • Dostępność: Mało
   Czas realizacji: 2 - 3 dni robocze
  • Autor: Adam Bajerski
  • Liczba stron: 61 minut
  • Wymiary: DVD
  • Rok wydania: 2012

  Wysyłka od środy 11 lipca 2012r. (dziś produkt zjeżdza z tłoczni)

  Film Mesjasz-Bus, to unikalny, dokumentalny zapis modlitwy, wiary, tańca, i śpiewu Żydów Mesjańskich. Pięćdziesięcioosobowa grupa wyruszyła autobusem z Kijowa w misyjną podróż po Polsce.

  Zebrali się z różnych miejsc Ukrainy oraz z największej, europejskiej wspólnoty Żydów Mesjańskich (KEMO), która mieści się w Kijowie…

  Dokument pokazuje jak podczas tej sześciodniowej pielgrzymki modlą się wstawienniczo przy pomnikach męczeństwa Żydów, Błogosławią te miejsca i proszą Boga o oczyszczenie Polski z przekleństwa wywołanego krwią przelaną na terenie naszego kraju. Mówią na temat skutków antysemityzmu i kroków jakie powinni podjąć chrześcijanie, aby doprowadzić do jedności w Kościele. Każdy z nich wierzy, że rezultatem tej podróży będzie błogosławieństwo dla Polaków i Żydów.

  Integralną częścią filmu są archiwalne zdjęcia, wyraziście przywołujące przeszłość, stawiające widza w bliskości wydarzeń sprzed lat.

  Polacy, których nasi bohaterowie spotykają na swojej drodze są pod wrażeniem ich wiary, spontaniczności i radości. Są zachęceni do modlitwy o Żydów i błogosławienia Izraela.

  ŻYDZI MESJAŃSCY:
  Żydzi Mesjańscy wierzą w Jezusa Chrystusa ,ale zachowują swoją kulturę i tradycje.W XX wieku nastąpiło odrodzenie apostolskiego żydowskiego kościoła,obecnie na całym świecie istnieje ponad kilkaset mesjańskich wspólnot

  MESJASZ-BUS miał swoją emisję w stacji telewizyjnej Religia.tv,

  MESJASZ-BUS stanowi część materiałów archiwalnych dostępnych w Muzeum Yad Vashem w Jerozolimie.

  Szczegółowe informacje
  Nośnik: DVD
  Czas trwania: 61 min
  Język: polski / rosyjski
  Napisy: polskie, rosyjskie, angielskie, francuskie
  Wydanie: 2012

  O autorach:
  Adam i Eva Bajerscy to małżeństwo filmowców, którzy przecierają szlaki dla chrześcijańskich mediów w Polsce. Są autorami wielu reportaży – świadectw, między innymi cyklu “Wszystko jest Możliwe”. Eva Gaulis-Bajerska jest reżyserką filmową, Adam Bajerski operatorem filmowym i producentem, autorem zdjęć do wielu filmów fabularnych (między innymi “Sztuczki”, ”Zmruż Oczy” ,”Mała Matura 1947”,”Imagine”). Filmy "Sztuczki" oraz "Zmruż oczy" dostały wiele nagród na polskich I międzynarodowych festiwalach,w tym nagrody za zdjęcia.