Księga Objawienia – Nancy Guthrie

 • 39,90 zł 38,99 zł
 • szt.
 • Dodaj recenzję:
 • Księga Objawienia pełna jest dziwnych stworzeń, nadnaturalnych obrazów i scen, które trudno nam sobie wyobrazić i rozszyfrować. Wymaga ona od nas użycia wyobraźni, a nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni, czytając Biblię. Została napisana w gatunku literackim, do którego czytania nie przywykliśmy i dlatego nie wiemy instynktownie, jak ją czytać i rozumieć. Księga Objawienia nie została napisana po to, by wyznaczać przyszłość czy zaspokajać naszą ciekawość co do terminu powrotu Chrystusa. Została napisana, aby umocnić chrześcijan do życia w świecie, znoszenia jego surowego traktowania i wyobcowania, z mocnym przekonaniem, że ten świat nie jest wszystkim, i że w rzeczywistości to, co może wydawać się porażką, ustąpi miejsca zwycięstwu.

  Ewangelicki Komentarz do Pisma Świętego wprowadza nas w samo serce omawianej księgi biblijnej i prezentuje praktyczne zastosowanie jej prawd. 

  Każdy z tomów:
  — oparty jest na tekście biblijnym,
  — wywyższa Chrystusa,
  — prezentuje praktyczne i użyteczne zastosowania,
  — jest przystępny w odbiorze. 

  Niniejszy komentarz można potraktować jako: 

  Lekturę – można go przeczytać od deski do deski, za jednym podejściem, traktując jako książkę wyjaśniającą i zgłębiającą wątki, zachęty i wyzwania konkretnej księgi biblijnej. 

  Duchowy pokarm – można przejść przez niego stopniowo w ramach osobistego, regularnego rozważania Słowa Bożego, ale też wykorzystać jako uzupełnienie kazania czy studium biblijnego w Kościele. Każdy rozdział podzielony jest na dwie krótsze części, na końcu których znajdziemy pytania zachęcające do refleksji. 

  Pomoc (dla liderów) – książki tej można użyć również jako pomocy w nauczaniu Słowa Bożego, zarówno w grupie biblijnej, jak i w trakcie nabożeństw. Przystępnym i współczesnym językiem wyjaśnia ona trudne wersety i koncepcje. Zawiera pomocne tematy i ilustracje, jak i sugerowane zastosowania praktyczne. Do korzystania z tej pozycji nie jest konieczna rozległa wiedza biblijna. 

  Nancy Guthrie naucza o Biblii w prezbiteriańskim Kościele Cornerstone we Franklin w stanie Tennessee, a także na konferencjach w całym kraju i za granicą. Tworzy podcast Help Me Teach the Bible [Pomóż mi w nauczaniu Biblii] dla The Gospel Coalition i jest autorką wielu książek.

  Twarda oprawa
  Liczba stron: 342 
  Format: A5