Żony pastorów czyli życie trudne, lecz nie nudne

 • 35,00 zł 34,90 zł
 • szt.
 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Dobry Skarbiec.pl
  • Waga: 0.4 kg
  • Dostępność: Jest
   Czas realizacji: 1 - 2 dni robocze
  • Autor: Anna Radomska
  • ISBN: 978-83-61131-06-9
  • Liczba stron: 172
  • Wymiary: 140 x 200 mm
  • Rok wydania: 2021

  Wywiady z dzielnymi kobietami przeprowadziła Anna Radomska

  Wciągające i poruszające historie kilkunastu kobiet, żon pastorów i księży. Na co dzień żyją w cieniu swoich mężów, ale to one często stoją za duchową siłą swoich mężczyzn, których widać za pulpitem, gdy głoszą płomienne kazania. Kobiety opowiadają o niezwykłych przeżyciach, ale także o trudnościach, zmaganiach i samotności. Dzięki tym wywiadom możemy choć odrobinę dowiedzieć się o życiu prywatnym i rodzinnym duchowych liderek różnych wspólnot chrześcijańskich.

  Rekomendacje

  Gdybym miała określić jak najprościej wszystkie opisane historie, powiedziałabym: „umieranie dla siebie”. To przygoda życia usłana podróżą w nieznane, gdzie za zakrętem jest widoczna już tylko Boża droga, czasem prosta, czasem wyboista, jednak kończąca się spełnieniem.

  Aleksandra Walaszczyk
  Centrum Chrześcijańskie Winnica

  Nie ma dwóch takich samych Kościołów, nie ma dwóch takich samych pastorów, liderów, przywódców, nie ma również dwóch takich samych żon, takich samych małżeństw...
  To prawda niby oczywista, a jednak tak wielu z nas próbuje wpasowywać innych we własne wzorce zachowań. Bazując na znanych i powszechnie akceptowalnych schematach, czyli tych wszystkich osobach, które postrzegamy jako nasze „ideały”, puszczamy wodze wyobraźni i budujemy „domek oczekiwań”, w którym próbujemy zamykać ludzi. Również przywódców kościelnych – naszych, nie naszych, znanych nam i nieznanych. 
  Czy zastanawiamy się czasem, jak wygląda ich życie? Nie to publiczne, niedzielne, konferencyjne lub z przestrzeni wirtualnej, ale to zakryte przed większością, codzienne...
  Bycie przywódcą, pastorem to nie tylko miejsca z przodu, zaszczyty, oklaski, popularność, to nie tylko duchowe sukcesy, cuda i zwycięstwa, to także zmagania, porażki i samotność. Każda kobieta będąca żoną przywódcy Kościoła zna ten ból, kiedy nie wszystko układa się tak, jak się oczekiwało, kiedy staje się przed ścianą niemocy i ograniczeń, kiedy plany i wizje zderzają się ze sprzeciwem, a przeżycie kolejnego dnia jest wyzwaniem, niczym Mount Everest, do zdobycia...
  Czytając te wywiady, pomyślałam sobie, że każda z tych kobiet mogłaby napisać własną książkę. Tutaj odkryły zaledwie fragment swojego życia. I choć znam osobiście jedynie dwie z nich, a o kilku słyszałam, to z tych krótkich rozmów z nimi wyłaniają się niesamowite historie nie tylko osobistych sukcesów, radości i zwycięstw, ale również smutków, rozczarowań i ciemnych dolin. Myślę, że rzucą nieco więcej światła na rolę żon przywódców, uświadomią, jak wielką cenę płacą za stanie u boku swoich mężów i – jak pisze autorka – może pomogą zrozumieć, o co właściwie chodzi w tych pastorskich małżeństwach.

  Katarzyna Milczanowska
  Wspólnota Chrześcijańska Betel 

  Książka Anny Radomskiej „uchyla rąbka tajemnicy”, pokazując bez znieczulenia życie kilkunastu żon pastorów w Polsce, które zgodziły się udzielić wywiadów autorce. Pomysł bardzo ciekawy i godny pochwały. Jak do tej pory, nie było takiej pozycji na polskim rynku.
  Czytając książkę, odkrywałam tajniki życia osobistego, rodzinnego i wspólnotowego każdej z bohaterek. To dzielne kobiety, często ukryte, pozostające w cieniu swoich mężów, a jednocześnie otwarte, odważne, pełne pasji i miłości do Boga i ludzi. Ta książka z pewnością wciągnie każdego, kto podziela te same wartości ewangeliczne co autorka i jej – jakże cenne – „Gwiazdy”.
  Mam też głęboką nadzieję, że zgłębiając ją, czytelnik uświadomi sobie, jak ważną rolę mogą odgrywać osoby, które niekoniecznie widać „na pierwszy rzut oka”.
  Zachęcam do przeczytania!

  Liliana E. Cydejko
  KBwCH Gorzów

  O autorce: Anna Radomska – Jej teksty ukazywały się przez chwilę w „Tygodniku Nadwiślańskim”. Lubi brać udział w konkursach literackich i czasem je nawet wygrywa. Pasjonatka czytania. Żony pastorów to jej debiut książkowy. Na co dzień mieszka i pracuje w Warszawie.

  Spis treści
  Od autorki 11
  Marta Bukała 13
  Nancy Ropiejko 25
  Joanna Rumak 33
  Weronika Mach 41
  Mariola Zaręba 49
  Jolanta Nędzusiak 59
  Anna Sobotka 73
  Joanna Żydek 81
  Iza Matwiejczuk 91
  Małgorzata Zabłocka 101
  Katarzyna Gabrielsen 109
  Dorota Byrt 117
  Małgorzata Siczek 125
  Elżbieta Sikorska 135
  Klaudia Dulińska 143
  Bogna Kuczyńska 155

  Od autorki

  Historia Asi Rumak, z którą przyjaźnimy się od prawie 30 lat, a której pastorskie życie niejednokrotnie mogłam oglądać „od kuchni”, stała się inspiracją do przeprowadzenia rozmów z niezwykłymi kobietami, które są żonami duchownych.
  To nie jest książka o byciu w świetle reflektorów, ale o towarzyszeniu swoim mężom w tej codziennej drodze, na której płacą cenę za piękną, choć niełatwą służbę. To też historie całych rodzin. Co czują? Z czym się zmagają? Czego im brakuje i co jest najtrudniejsze? Każda opowieść jest inna, tak jak różna jest każda z tych kobiet. Tym, co łączy je wszystkie, jest miłość, odwaga i oddanie.
  Wszystkie rozmowy zostały przeprowadzone w czasie ogłoszonej przez Światową Organizację Zdrowia pandemii koronawirusa. Ale niezależnie od tego, czy odbyły się telefonicznie, czy udało się porozmawiać osobiście, wszystkie są próbą odpowiedzi na pytanie, o co w ogóle chodzi w tym pastorskim małżeństwie.

  Autor: Anna Radomska
  Format: 140x200mm
  Liczba stron: 172
  Oprawa: miękka
  ISBN 978-83-61131-06-9
  Cena detaliczna 35,00 zł