Sekretne życie mózgu nastolatka

 • 44,90 zł 40,41 zł
 • szt.
 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Mamania
  • Waga: 0.6 kg
  • Dostępność: Jest
   Czas realizacji: 1 - 2 dni robocze

  Dlaczego z prostego w obsłudze dziecka wyrasta wymagający nastolatek? Dlaczego tak ciężko zwlec go rano z łóżka? Dlaczego tak często podejmuje ryzykowne zachowania?

  Nastolatki nie myślą racjonalnie, nie potrafią ocenić ryzyka, wszystko jest dla nich czarno-białe. Rodzice zaciskają zęby i powtarzają: „Wyrośnie z tego”. Co sprawia, że okres dorastania jest tak wrażliwy? Inaczej mówiąc– co kryje mózg nastolatka?

  Wielokrotnie nagradzana profesor neuronauk Sarah-Jayne Blakemore wyjaśnia, co dzieje się w mózgu dorastających dzieci. Wieloletnia praca jej zespołu badawczego pokazała, że okres dorastania jest czasem niezwykłej wrażliwości rozwojowej, ale jednocześnie wyjątkowej kreatywności, która powinna zostać dogłębnie poznana i doceniona. Bo chociaż czasem nastolatek sprawia wrażenie, jakby szukał dziury w całym, on musi po prostu… odkryć sekrety swojego mózgu.

  Książka otrzymała Nagrodę Towarzystwa Królewskiego w Londynie dla najlepszej książki naukowej!

  Sarah-Jayne Blakemore – profesor w Institute of Cognitive Neuroscience londyńskiego University College, prowadzi badania nad rozwojem mózgu w okresie dorastania oraz poznaniem społecznym w autyzmie. Laureatka Royal Society Insight Investment Science Book Prize. We wcześniejszych latach tę nagrodę zdobyli m.in. Stephen Hawking i Bill Bryson.

  Cena detaliczna: 44,90 zł
  Autor: Sarah-Jayne Blakemore
  Rok wydania: 2021
  Oprawa: miękka
  Liczba stron: 280
  Format: 16.5 x 24.0
  Numer ISBN: 978-83-66750-96-8
  Kod paskowy (EAN): 9788366750968