Odważni w wierze – Alistair Begg

 • 32,00 zł 31,95 zł
 • szt.
 • Dodaj recenzję:
 • Sekularyzm wciąż odrzuca to, co Biblia mówi o etyce seksualnej, o zbawieniu, edukacji, roli i zasięgu władzy państwa czy o sprawach związanych z dobrem publicznym. Opinia publiczna zwróciła się przeciwko chrześcijanom. Nagle, jako grupa mniejszościowa w coraz bardziej zsekularyzowanym społeczeństwie, dowiadujemy się, jak to jest być outsiderami. Nie przywykliśmy do tego. I łatwo jest być oszołomionym, złym lub pokonanym. Pytanie brzmi: jak wygląda życie chrześcijanina w społeczeństwie, któremu nie podoba się to, w co chrześcijanie wierzą, co mówią i jak żyją? Jak zamierzasz żyć w tej nowej normalności? I tu na scenę wkracza Księga Daniela…

  „Oto idealne połączenie: Alistair Begg, jeden z wybitnych współczesnych ewangelizatorów, zastanawia się nad życiem, mądrością i odwagą Daniela – jednego z bohaterów wiary żyjących przed nami. Odwaga to nić, która przewija się przez życie takich ludzi. W książce zostało nam to wyłożone nad wyraz przejrzyście; przedstawiona została jedna z największych współczesnych potrzeb. Odważni w wierze jest z pewnością wyzwaniem i zarazem zachętą dla chrześcijan na każdym etapie życia. To książka na miarę naszych czasów!”

  SINCLAIR B. FERGUSON, profesor teologii systematycznej, Reformed Theological Seminary; autor książek Przestudiujmy List do Filipian oraz Chrześcijańskie życie

   

  „Alistair Begg w ujmujący sposób przybliża nam Księgę Daniela 1-7, zachęcając wierzących do prowadzenia doskonałego chrześcijańskiego życia pośród ognistego pieca ogólnonarodowej nieprawości i niesprawiedliwości. Co jest tajemnicą takiego życia? Ufność i posłuszeństwo Bogu. Chociaż świat posłałby dzieci Boże do jaskini lwów, to „lud, który zna swego Boga, będzie mocny i dokona wyczynów” (Dn 11: 32). Jest to książka potrzebna już dziś, która może również przygotować nas na jutro”.

  JOEL R. BEEKE, rektor Puritan Reformed Theological Seminary, Grand Rapids, Michigan

  Alistair Begg – jest starszym pastorem w Parkside Church, Cleveland w stanie Ohio, wykłada także Pismo Święte w Truth For Life. Z żoną Susan mają troje dorosłych dzieci.

  Liczba stron: 112
  Oprawa: miękka